Dig. Camera Nikon P900 Black

Dig. Camera Nikon P900 Black

35.990,00 ден.   Спореди

16 megapixel BSI CMOS sensor
83x optical zoom lens, equivalent to 24-2000mm
5.0-stop Dual Detect Optical VR (Vibration Reduction)
3inch vari angle screen, 921k dots
EVF (Electronic Vi...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 35.990,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


16 megapixel BSI CMOS sensor
83x optical zoom lens, equivalent to 24-2000mm
5.0-stop Dual Detect Optical VR (Vibration Reduction)
3inch vari angle screen, 921k dots
EVF (Electronic Viewfinder), 921k dots, 0.5cm
GPS / GLONASS / QZSS
P/A/S/M shooting modes
FullHD 1080/60p Video recording, stereo sound, zoom mic
Time-lapse movie creation in-camera
ISO100 to ISO6400, ISO12800 available in High ISO monochrome mode
0cm macro mode
HDR, Panoramic mode
7fps continuous shooting
Wi-Fi and NFC built in
Moon and bird-watching scene modes

More Info: http://www.nikonusa.com/en/nikon-products/product/compact-digital-cameras/coolpix-p900.html

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка