Dig. Camera Nikon Coolpix S9300 Red SET 4GB SD/ Bag

13.861,00 ден.   Спореди

16 megapixel CMOS sensor
18x optical zoom lens equivalent to 25mm - 450mm
VR lens-shift image stabilisation
3.0 inch 921k dot with anti-reflection coating
GPS / Compass / POI / Logging...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 13.861,00 ден.

пред 6 години

Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 13.990,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


16 megapixel CMOS sensor
18x optical zoom lens equivalent to 25mm - 450mm
VR lens-shift image stabilisation
3.0 inch 921k dot with anti-reflection coating
GPS / Compass / POI / Logging
Full HD 1080p Video with stereo sound
High speed video recording: VGA/120fps, 720p/60fps
ISO125 - 3200
4cm macro mode
7fps continuous shooting at full resolution
Battery life Approx. 200 shots with EN-EL12 battery
Weight Approx. 215 g

More Info: http://imaging.nikon.com/lineup/coolpix/s/s9300/

Review: http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_coolpix_s9300_review/

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка