Dig. Camera Canon PowerShot A2200 Silver

4.490,00 ден.   Спореди

Effective pixels 14.1 megapixels
Max resolution 4320 x 3240
Sensor size 1/2.3" (6.17 x 4.55 mm)
Sensor type CCD
Processor DIGIC 4 with iSAPS technology
Focal length (equiv.) 28 ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Сет http://www.set.com.mk   Детали 4.490,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Effective pixels 14.1 megapixels
Max resolution 4320 x 3240
Sensor size 1/2.3" (6.17 x 4.55 mm)
Sensor type CCD
Processor DIGIC 4 with iSAPS technology
Focal length (equiv.) 28 – 112 mm
Optical zoom 4?
Digital zoom Yes (4x)
Screen size 2.7"
Screen dots 230,000
ISO Auto, 80, 100, 200, 400, 800, 1600
Image stabilization No
Clips Yes (1280 x 720 (30fps), 640 x 480 (30 fps), 320 x 240 (30 fps))
Storage types SD/SDHC/SDXC/MMC/MMCplus/HCMMCplus
Battery description Lithium-ion NB-8L rechargeable battery and charger
Battery Life (CIPA) 280
Weight 135 g

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка