D-LINK DWA-160 ДВОЕН БЕЗЖИЧЕН СТИК N300 NANO

4.616,00 ден.   Спореди

Безжичниот N Dualband USB-стик DWA-160 го претвора вашиот лаптоп или компјутер во флексибилна работна станица со особено висок опсег. Преку трансферот до 300 Mbit/s, безжичната мрежа станува вистински...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 4.616,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Безжичниот N Dualband USB-стик DWA-160 го претвора вашиот лаптоп или компјутер во флексибилна работна станица со особено висок опсег. Преку трансферот до 300 Mbit/s, безжичната мрежа станува вистински конкурент на Ethernet-конекциите. Безжичните глувчиња, тастатури, DECT телефони ја преоптоваруваат 2,4 GHz врска. Сигналите се преклопуваат и си пречат еден на друг. Со DWA-160 можете да преминете на помалку користената 5 GHz врска, доколку 2.4 GHz врска е преоптоварена. DWA-160 ги поддржува WEP, WPA и WPA2 и не дозволува неовластен пристап. Со WiFi Protected Set Up (WPS) сите безбедносни подесувања се прават автоматски со внесување на PIN или со притискање на копче. DWA-160 лесно се инсталира. Стикот се става во USB влезот и D-Link Clickn Connect setup софтверот ве води чекор по чекор низ инсталацијата. DWA-160 е компатибилен со стандардните 802.11a, b, g и n и лесно се интегрира во постоечките мрежи.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка