CPU Intel Pentium E5400 2.70GHz 2MB LGA775 TRAY

2.775,00 ден.   Спореди

Specifications:
* Mfr Part Number: AT80571PG0682M
* Processor Type: Intel Pentium Dual-Core Desktop Processor E5400
* Frequency: 2.7 GHz
* FSB: 800 MHz
* Cache: 2 MB
* Pr...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 2.775,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Specifications:
* Mfr Part Number: AT80571PG0682M
* Processor Type: Intel Pentium Dual-Core Desktop Processor E5400
* Frequency: 2.7 GHz
* FSB: 800 MHz
* Cache: 2 MB
* Process: 45 nm
* Socket: Socket 775
* Power Consumption: 65 W
* Package: OEM
* This processor is a Dual-Core processor
* This processor supports Intel Extended Memory 64 Technology (EM64T)
* Enhanced Intel Speedstep Technology
* Enhanced Halt State (C1E)
* Execute Disable Bit

Сокет LGA775
Л2 Кеш 2 MB
Брзина на процесор 2.7 GHz
Процесор технологија Intel Dual Core
Број на јадра на процесор 2
Термална моќ 65 W
Архитектура на процесорот 64- bit
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка