CPU Core i7-6700K Quad 4.0GHz LGA 1151 8MB BOX w/o Cooler

CPU Core i7-6700K Quad 4.0GHz LGA 1151 8MB BOX w/o Cooler

19.850,00 ден.   Спореди

Mfr Part Number: BX80662I76700K
Model: Intel Core i7 Processor i7-6700K
Core Name: Skylake
Core Count: 4
Thread Count: 8
Clock Speed: 4.0 GHz
Max Turbo Frequency: 4.2 GHz
I...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 19.850,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Mfr Part Number: BX80662I76700K
Model: Intel Core i7 Processor i7-6700K
Core Name: Skylake
Core Count: 4
Thread Count: 8
Clock Speed: 4.0 GHz
Max Turbo Frequency: 4.2 GHz
Intel Smart Cache: 8 MB
DMI3: 8.0 GT/s
Lithography: 14 nm
Socket: LGA 1151
Max Thermal Design Power: 91 W
Memory Type: DDR4-1866/ 2133, DDR3L-1600/ 1333 @ 1.35V
Max Memory Bandwidth: 34.1 GB/s
Processor Graphics: Intel HD Graphics 530
Graphics Base Frequency: 350 MHz
Graphics Max Dynamic Frequency: 1.15 GHz
Max CPU Configuration: 1

Advanced Technologies:
Intel Turbo Boost 2.0 Technology
Intel Hyper-Threading Technology
Intel Virtualization Technology (VT-x)
Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)
Intel TSX-NI
Intel 64 Architecture
Idle States
Enhanced Intel SpeedStep Technology
Thermal Monitoring Technologies
Intel Small Business Advantage
AES New Instructions
Secure Key
OS Guard
Execute Disable Bit

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка