CPU Core i7-5820K Six Core 3.3GHz LGA 2011-3 15MB BOX w/o Cooler

CPU Core i7-5820K Six Core 3.3GHz LGA 2011-3 15MB BOX w/o Cooler

26.290,00 ден.   Спореди

Mfr Part Number: BX80648I75820K
Model: Intel Core i7 Processor i7-5820K
Core Count: 6
Thread Count: 12
Clock Speed: 3.3 GHz
Max Turbo Frequency: 3.6 GHz
Intel Smart Cache: 15 M...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 26.290,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Mfr Part Number: BX80648I75820K
Model: Intel Core i7 Processor i7-5820K
Core Count: 6
Thread Count: 12
Clock Speed: 3.3 GHz
Max Turbo Frequency: 3.6 GHz
Intel Smart Cache: 15 MB
Intel QPI Speed: 0 GT/s
Lithography: 22 nm
Socket: LGA 2011-v3
Max Thermal Design Power: 140 W
Max Memory Bandwidth: 68.0 GB/s
Max CPU Configuration: 1

Advanced Technologies:
* Intel Turbo Boost 2.0 Technology
* Intel Hyper-Threading Technology
* Intel Virtualization Technology (VT-x)
* Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)
* Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)
* Intel 64 Architecture
* Idle States
* Enhanced Intel SpeedStep Technology
* Thermal Monitoring Technologies
* Intel Identity Protection Technology
* Intel Smart Response Technology
* AES New Instructions
* Execute Disable Bit

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка