CPU Core i7-4930K Six Core 3.4GHz LGA 2011 12MB Box w/o Cooler

CPU Core i7-4930K Six Core 3.4GHz LGA 2011 12MB Box w/o Cooler

32.120,00 ден.   Спореди

Manufacturer Part Number: BX80633I74930K
Model: Intel Core i7 Processor i7-4930K
Core Count: 6
Thread Count: 12
Clock Speed: 3.4 GHz
Max Turbo Frequency: 3.9 GHz
Intel Smart Ca...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 32.120,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Manufacturer Part Number: BX80633I74930K
Model: Intel Core i7 Processor i7-4930K
Core Count: 6
Thread Count: 12
Clock Speed: 3.4 GHz
Max Turbo Frequency: 3.9 GHz
Intel Smart Cache: 12 MB
Intel QPI Speed: 0 GT/s
Lithography: 22 nm
Socket: LGA 2011
Max Thermal Design Power: 130 W
Without Cooler

Advanced Technologies:
Intel Turbo Boost Technology
Intel Hyper-Threading Technology
Intel Virtualization Technology (VT-x)
Intel 64 Architecture
Enhanced Intel SpeedStep Technology
Execute Disable Bit

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка