CPU Core i5-6600K Quad 3.5GHz LGA 1151 6MB BOX w/o Cooler

CPU Core i5-6600K Quad 3.5GHz LGA 1151 6MB BOX w/o Cooler

15.600,00 ден.   Спореди

Model: Intel Core i5 Processor i5-6600K
Core Name: Skylake
Core Count: 4
Thread Count: 4
Clock Speed: 3.5 GHz
Max Turbo Frequency: 3.9 GHz
Intel Smart Cache: 6 MB
DMI3: 8.0...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 15.600,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Model: Intel Core i5 Processor i5-6600K
Core Name: Skylake
Core Count: 4
Thread Count: 4
Clock Speed: 3.5 GHz
Max Turbo Frequency: 3.9 GHz
Intel Smart Cache: 6 MB
DMI3: 8.0 GT/s
Lithography: 14 nm
Socket: LGA 1151
Max Thermal Design Power: 91 W
Memory Type: DDR4-2133/1866, DDR3L-1600/1333
Max Memory Bandwidth: 34.1 GB/s
Processor Graphics: Intel HD Graphics 530
Graphics Base Frequency: 350 MHz
Graphics Max Dynamic Frequency: 1.15 GHz
Max CPU Configuration: 1

Advanced Technologies:
Intel Turbo Boost 2.0 Technology
Intel Virtualization Technology (VT-x)
Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)
Intel TSX-NI
Intel 64 Architecture
Idle States
Enhanced Intel SpeedStep Technology
Intel Fast Memory Access
AES New Instructions
Secure Key
Intel SGX (Software Guard Extensions)
OS Guard
Execute Disable Bit

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка