CPU Core i5-4690K Quad 3.5GHz LGA 1150 6MB BOX

CPU Core i5-4690K Quad 3.5GHz LGA 1150 6MB BOX

15.885,00 ден.   Спореди

Model: Intel Core i5 Processor i5-4690K
Core Count: 4
Thread Count: 4
Clock Speed: 3.5 GHz
Max Turbo Frequency: 3.9 GHz
Intel Smart Cache: 6 MB
DMI2: 5.0 GT/s
Lithography: ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 15.885,00 ден.

пред 4 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Model: Intel Core i5 Processor i5-4690K
Core Count: 4
Thread Count: 4
Clock Speed: 3.5 GHz
Max Turbo Frequency: 3.9 GHz
Intel Smart Cache: 6 MB
DMI2: 5.0 GT/s
Lithography: 22 nm
Socket: LGA 1150
Max Thermal Design Power: 88 W
Max Memory Bandwidth: 25.6 GB/s
Processor Graphics: Intel HD Graphics 4600
Graphics Base Frequency: 350 MHz
Graphics Max Dynamic Frequency: 1.2 GHz
Max CPU Configuration: 1

Advanced Technologies:
- Intel Turbo Boost 2.0 Technology
- Intel Virtualization Technology (VT-x)
- Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)
- Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)
- Intel TSX-NI
- Intel 64 Architecture
- Intel My WiFi Technology
- Idle States
- Enhanced Intel SpeedStep Technology
- Thermal Monitoring Technologies
- Intel Identity Protection Technology
- AES New Instructions
- Secure Key
- OS Guard
- Execute Disable Bit
- Anti-Theft Technology

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка