Cooler DeepCool IceBlade 200M all Intel/AMD

1.145,00 ден.   Спореди

Application for:

Intel Socket 130W
LGA2011/LGA1366/LGA1156/LGA1155/LGA1150/LGA775
* Core i7/i5/i3
* Core 2 Extreme
* Core 2 Quad
* Core 2 Duo
* Pentium/Pentium G
Прикажи повеќе


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 1.145,00 ден.

пред 6 години

Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 1.150,00 ден.

пред 5 години

Револушн http://www.revolution.com.mk   Детали 1.250,00 ден.

пред 8 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Application for:

Intel Socket 130W
LGA2011/LGA1366/LGA1156/LGA1155/LGA1150/LGA775
* Core i7/i5/i3
* Core 2 Extreme
* Core 2 Quad
* Core 2 Duo
* Pentium/Pentium G
* Pentium D/Pentium 4
* Celeron Dual-Core
* Celeron/Celeron D

AMD Socket 125W
FM2/FM1/AM3+/AM3/AM2+/AM2/940/939/754
* FX X8/X6/X4
* A10/A8/A6/A4
* Phenom II X6/X4/X3/X2
* Phenom X4/X3
* Athlon II X4/X3/X2
* Athlon X2
* Athlon/Athlon FX
* Business Class
* Sempron

Technical Spec
Overall Dimension
* 103X94X135mm(With 2Fan)
Rated Voltage
* 12VDC
Power Input
* 2.4W \ 2.28W
Fan Dimension
* 92X92X25mm
Operating Voltage
* 10.8~13.2VDC
Fan Speed
* 2200±10%RPM \ 900±150~2200±10%RPM
Net Weight
* 343g (With Fan)
Started Voltage
* 7VDC
Max. Air Flow
* 42.95CFM
Bearing Type
* Hydro Bearing
Rated Current
* 0.2±10%A \ 0.19±10%A(MAX)
Noise
* 17.8~30.1dB(A)

Тип на вентилатор CPU
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка