CONRAD MIICRO NIZN батерии

531,00 ден.   Спореди

Конрад NiZn батериите ги задоволуваат највисоките барања, и во споредба со обичните NiMH батерии, даваат повисок напон и подобра енергетска густина. Уредите кои што работат само со користење на батери...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 531,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Конрад NiZn батериите ги задоволуваат највисоките барања, и во споредба со обичните NiMH батерии, даваат повисок напон и подобра енергетска густина. Уредите кои што работат само со користење на батерии со повисок напон во спорeдба со батерии за еднократната употреба, се сè почести. Повисокиот напон кај овие батерии го спречува ефектот на авто-празнење како резултат на неупотреба.Ве молиме користете ги само со соодветни NiZn полначот, достапни под ред. бр. 200006.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка