CONRAD УСБ 3.0 / SATA КОНВЕРТИРАЧКИ КАБЕЛ

2.761,00 ден.   Спореди

Проширени SATA-хард дискови или SATA-дискови може да се читаат до 10x побрзо благодарение на USB 3.0. USB 3.0 помага да се постигне брзина на трансфер до 5 GBit/s. Ова прави неверојатно лесно да копир...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 2.761,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Проширени SATA-хард дискови или SATA-дискови може да се читаат до 10x побрзо благодарение на USB 3.0. USB 3.0 помага да се постигне брзина на трансфер до 5 GBit/s. Ова прави неверојатно лесно да копирате големи количини на податоци. SATA-дисковите може исто така да се тестираат на USB конекција без никаков проблем. USB 3.0 е наназад компатибилен со USB 2.0. Со цел да може да се користи таканаречениот супер-режим на брзината на USB 3.0 стандардот, потребно е 3.0 конекција. Хард диск не е вклучен во испораката.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка