CONRAD УСБ ХАБ 3.0/POWER ESATA/FIREWIRE FRONT

5.134,00 ден.   Спореди

Со овој Conrad влезен уред наеднаш го надградувате Вашиот компјутер за 7 работни интерфејси. Со овој USB 3.0 приклучок конвертирајте директно до брзиот стандард. Со 2 FireWire400 приклучоците можете д...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 5.134,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Со овој Conrad влезен уред наеднаш го надградувате Вашиот компјутер за 7 работни интерфејси. Со овој USB 3.0 приклучок конвертирајте директно до брзиот стандард. Со 2 FireWire400 приклучоците можете да користите на пр. видео камера, хард-диск или други FireWire- производи. Conrad Front- модулот нуди брз Power eSATA-приклучок за екстерните хард-дискови или за Blu-ray-режачите. Сите приклучоци одговараат на механичкиот/ електричниот Power-eSATA-штекер. Работењето на Power-eSATA- хард-дискот, механизми и Docking- станици без сопствено напојување функционира непречено.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка