City
City

City

390,00 ден.   Спореди

„Оваа книга е насловена City. Книгава е направена како град, како замисла за град. Сакав насловот да го кажува тоа. Сега го кажува.Приказните се населби, ликовите се улици. Останатото е времето што по...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 390,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Оваа книга е насловена City. Книгава е направена како град, како замисла за град. Сакав насловот да го кажува тоа. Сега го кажува.Приказните се населби, ликовите се улици. Останатото е времето што поминува, желбата за талкање и потреба од набљудување. Јас три години патуваав низ City. Читателот ќе може повторно да го премине мојот пат, ако сака. Во тоа е убавината и тешкотијата на сите книги: дали можеш да патуваш во нечие туѓо патување?“Алесандро Барико

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка