Canone Inverso

Canone Inverso

250,00 ден.   Спореди

Canone Inverso е термин за музички канон во кој во имитацијата на темата сите интервали се изведуваат обратно, партитурата се повторува одзади.Така е напишано и ова несекојдневно дело кое тргнува од с...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 250,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Canone Inverso е термин за музички канон во кој во имитацијата на темата сите интервали се изведуваат обратно, партитурата се повторува одзади.Така е напишано и ова несекојдневно дело кое тргнува од современата епоха и се враќа во времето низ сеќавањата на главниот лик, Јене Варга, музичар скитник и виртуоз кој со неверојатна умешност изведува и најкомплицирани дела по меани во Виена.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка