Cable USB 2.0 to USB 3.0 Internal Header

226,00 ден.   Спореди

Features
9-pin USB 2.0 to 19-pin USB 3.0 internal header cable
Enables the connection of USB 3.0 devices through the USB 2.0 pin header of a PC motherboard
Data transfer rate up to 480 Mb/...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 226,00 ден.

пред 3 години

Анхоч http://www.anhoch.com   Детали 230,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Features
9-pin USB 2.0 to 19-pin USB 3.0 internal header cable
Enables the connection of USB 3.0 devices through the USB 2.0 pin header of a PC motherboard
Data transfer rate up to 480 Mb/s

Specifications
Cable length: 0.3 m
Connectors: USB 3.0 pin 19 pin male; USB 2.0 9 pin female
Power supply: max. 500 mA
System requirements
Mainboard with a free USB 2.0 9 pin male header connector

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка