BOSCH WTW 86564BY

BOSCH WTW 86564BY

63.999,00 ден.   Спореди

Капацитет: 1-7кг Потполно електронско управување 14 автоматски програми на сушењето,плус 1 временски Посебни програми : Волна , Мешано, Sportswear , супер 40Ц, блузи/ кошули,часовен програм топло, и ч...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Римеко http://www.rimeko.com.mk   Детали 63.999,00 ден.

пред 4 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Капацитет: 1-7кг Потполно електронско управување 14 автоматски програми на сушењето,плус 1 временски Посебни програми : Волна , Мешано, Sportswear , супер 40Ц, блузи/ кошули,часовен програм топло, и часовен програм ладно Сензор за мерење на влажноста на алиштата DUOTRONIC, со Fuzzy control Sensitive Drying System: Голем бубањ со посебна структура од нерѓосувачки челик со асиметрички лопатици Tехнологија со топлотна пумпа ActivAir технологија Управување со еден регулатор за програмите на сушење, временски програми и посебни програми Touch control типки: старт/стоп, нежно сушење, едноставно за пеглање , мени , прилагоди ЛЦД приказ за текот на програмот , преостанатото време,одложување на времето на сушење до 24 часа, додатни функции и сервисни знаци LED приказ на текот на програмот Количинска автоматика Растресување на алиштата 120 мин на крај на сушењето Округла стаклена врата, отварање на вратата во десно Осветлување на внатрешноста на бубањот Самочистечки кондензатор Можност за полувградување под работен пулт Заклучување од деца Звучен сигнал на крај на програмот Додатна опрема-WTZ11400 Спојница измеѓу сушарата и машина за перење Потрошувачка на енергија : A++ (samo 0,23 kWh/kg) од граничните вредности (0,48 kWh/kg) за енергетската класа A Потрошувачка при сушењето на 7 кг памук ( за ставање во плакар): -При перење на 1400 О/мин = 1,35 kWh Ел. Енергија ,Траење на сушењето 112 мин. Потрошувачка при сушењето на 7 кг памук ( за ставање во плакар): -При перење на 1000 O/мин = 1,60 kWh Ел. Енергија ,Траење на сушењето 131 мин. Енергетска класа: А++ Бука при сушењето : 65 dB Димензии (VxŠxD): 59,8x84,2x63,6

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка