BOSCH WTE86515BY

46.230,00 ден.   Спореди

Капацитет: 1-8 кг
Енергетска класа Б
Потполно електронско управување
Кондензациско сушење со функцијатаta сушење на пареа
DUOTRONIC, со Fuzzy control
Sensitive Drying Sys...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Римеко http://www.rimeko.com.mk   Детали 46.230,00 ден.

пред 4 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Капацитет: 1-8 кг
Енергетска класа Б
Потполно електронско управување
Кондензациско сушење со функцијатаta сушење на пареа
DUOTRONIC, со Fuzzy control
Sensitive Drying System: Голем бубањ со посебна структура од нерѓосувачки челик со асиметрички лопатици
Управување со еден регулатор за програмите на сушење, временски програми и посебни програми
Посебни приграми : Волна, спортска облека, сушење на пердуви , Супер 40
ЛЦД дисплеј за приказ на текот на сушењето, преостанатото време , одложување на сушењето до 24 часа, додатни функции, и совети за сервисирање
Touch control типки: старт/стоп, нежно, лесно пеглање, мени , промени
Посебни програми со пареа за пеглање : памук , едноставно за нега без пеглањети
Посебни програми со пареа за освежување : -за деловна бизнис облека, за лежерна облека
Осветленa внатрешност на бубањот
Звучна изолација на машината
Растресување на алиштата 120 мин на крај на сушењето за негужвање
Округла стаклена врата, отварање на вратата во десно
Можност за полувградување под работен пулт
Додатна опрема- WTZ11310 Спојница измеѓу сушарата и машина за перење
Потрошувачка при сушење на 7 кг памук: -При перење на 1400 О/мин=3,74 kWh Ел. Енергија ,Траење на сушењето 105 мин.
Потрошувачка при сушење на 7 кг памук:- При перење на 1000 O/min =4,49 kWh Ел. Енергија ,Траење на сушењето 122 мин.
Бучност : 63 dB
Димензии (ВxШxД): 59,8x84,2x62,5

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка