Bio balm

890,00 ден.   Спореди

Помага кај лекување на сите видови површински рани на кожата, иритација и сувост на кожата на шепите, посебно помеѓу прстите. Својства и индикации на производот: Еколошка формула, вазелин - free &...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
е-ПетсШоп http://www.e-petshop.mk Детали 890,00 ден.

пред 8 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Помага кај лекување на сите видови површински рани на кожата, иритација и сувост на кожата на шепите, посебно помеѓу прстите. Својства и индикации на производот: Еколошка формула, вазелин - free & конзерванс - free, со 100%
Био-сертификувани активни состојки Непосредно смирувачко дејство: Ја задржува потребната влажност и еластичност на кожата и го спречува пукањето на шепите.
Чувство на удобност на шепите во текот и по интензивните физички вежби, долги прошетки, лов и трки. Мулти-ефект-регенерација, Аналгетски и антисептички: Ја намалува конгестацијата на перничињата на шепите
Ја смалува болката
Помага при зараснување на рани и спречува појава на инфекција Совети за користење: Водоотпорната текстура овозможува максимална ефикасност со минимална апликација.
Едноставна апликација и брза впивливост. Се препорачува нанесување на чиста и сува кожа за оптимално дејство, а се користи онолку често, колку што е потребно, односно се додека нема видливи промени.
Дневно применување се препорачува за време на интезивна физичка активност.
Bio balm се користи за сите типови на кожа. Пакување: Кутија од 50 ml. Боја и текстура на производот: Без вода со природна боја на ванила која потекнува од природната боја на органските состојки во него. Мирис: Без доплнителни мириси, со природен мирис од етеричните масла.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка