Bhagavad Gita

Bhagavad Gita

500,00 ден.   Спореди

Воведна студија, превод од санскрит и коментари од Драшко Митрикески. Божествена песна, или песна за Бог. Класично дело, дел од древниот индиски еп Махабхарата, во кој е опишан еден суштествен момент...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 500,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Воведна студија, превод од санскрит и коментари од Драшко Митрикески. Божествена песна, или песна за Бог. Класично дело, дел од древниот индиски еп Махабхарата, во кој е опишан еден суштествен момент на дилема и разрешување. Пред битката, судирот меѓу Пандавите - петте воини, синови на доблеста и Кауравите - бројната војска на злото, Арџуна се сепнува откривајќи дека не може да се впушти во братоубиствена битка, запира, ги поставува фундаменталните прашања за животот и смртта и смислата на постоењето. Кришна, инкарнацијата на Бог, кој на себе ја зема улогата на возач на бојанта кола на Арџуна, му одговара...

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка