BEURER Апарат за мерење на крвен притисок за надлактица BM 58

7.080,00 ден.   Спореди

Апаратот за мерење на крвен притисок БМ 58 е убедлив со својот голем, црн екран кој функционира на допир. Така ќе можете брзо и лесно да го измерите крвниот притисок, измерените вредности може да се з...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 7.080,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Апаратот за мерење на крвен притисок БМ 58 е убедлив со својот голем, црн екран кој функционира на допир. Така ќе можете брзо и лесно да го измерите крвниот притисок, измерените вредности може да се зачуваат за понатамошна анализа. Ќе бидете известени за било кои постоечки нарушувања во срцевиот ритам. Конекцијата со компјутер ви овозможува да креирате детална архива со што ќе може да правите споредби. Индикатор на Светската здравствена организација (СЗО) и препознавање на аритмија (растројство на срцевиот ритам)

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка