Atop 7

1.130,00 ден.   Спореди

Специфичен третман за дополнителна нега при појави на чешање на кожата и кај кожа со предиспозиција на алергиски дерматити Карактеристики на производот : Без конзерванс, 100% природни состојки,
...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
е-ПетсШоп http://www.e-petshop.mk Детали 1.130,00 ден.

пред 8 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Специфичен третман за дополнителна нега при појави на чешање на кожата и кај кожа со предиспозиција на алергиски дерматити Карактеристики на производот : Без конзерванс, 100% природни состојки,
Го смирува и го отстранува чешањето,
Ги смирува иритациите,
Ја хидрира кожата и воспоставува природен баланс на хидратација,
Го смирува интензитетот на воспалувањето,
Подобрување на функцијата на кожната бариера, така што ја прави кожата помалку подложна на инфекции,
Го намалува ризикот од секундарни инфекции,
Го смалува присуството на алергени.
Индикации: Примарни индикации:
Смирувачка и хидратантна емулзија за кучиња, помага кај повредена и иритирана кожа подложна на алергии и во сите случаи на чешање.
Секундарни индикации:
Дополнителна нега како дополнување на дејството на кортикостероидите или циклоспорините, како и подобра контрола на заболувањето.
Упатство за употреба: Се прска дирекно на кожата.
Содржи 100% природни состојки, и како таков ATOP7® се препорачува за честа употреба, со едно до две апликации на местото на чешање во зависност од интензитетот. Го намалува чешањето, го намалува воспалението и ја подобрува функцијата на кожата како заштитна бариера.
Како алтернатива на топикалните стереоиди ATOP7® е сигурна дополнителна нега во третманот на воспалувањето и овозможуваат намалување на стресот.
Пакување: Спреј од 75 ml во катронска кутија. Боја и текстура на производот: Млечна емулзија. Мирис: Без дополнителна арома, со природен мирис од есенцијалните масла што ги содржи формулата.
Клинички испитувања: Делотворноста на производот е докажана во клиничките испитувања под надзор на ветеринарите со метод на бодување на 10 заболени кучиња со различен степен на пруритус. Сите 10 кучиња биле третрирани со ATOP 7 ® спрејот. Извонредни резултати се покажани по критериумот на површински лезии, интензитетот на лезиите, еритрем и чешање.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка