ASUS Z87-PRO, Socket: Intel® 1150, Chipset: Intel® Z87, DDR3, 1600 MHz

10.909,00 ден.   Спореди

Perfect one-stop system optimization and enhanced Wi-Fi control on Intel® Z87

Dual Intelligent Processors 4 with 4-Way Optimization
4-Way Optimization - One Click and Done! Top-up Perf...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 10.909,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Perfect one-stop system optimization and enhanced Wi-Fi control on Intel® Z87

Dual Intelligent Processors 4 with 4-Way Optimization
4-Way Optimization - One Click and Done! Top-up Performance, Efficiency, Digital Power, and System Cooling
Wi-Fi GO! - Connect Your Life – The Perfect Fusion of Desktop, Smartphones and Pads
Fan Xpert 2 - The Most Customizable Fan Controls

more info: https://www.asus.com/Motherboards/Z87PRO/

ASUS Z87-PRO
Socket: 1150
Chipset: Intel® Z87
Memory: DDR3, Broj utora 4, 1600 MHz
PCIe x16 2
PCIe x8 2
PCIe x4 1
PCIe x1 4
SATA3 8
RAID 0,1,1+0,5
8-kanalni audio
1x 10/100/1000 Ethernet
Display Port 1, USB 3.0 6, USB 2.0 4, ATX, 3000(O.C.)/2933(O.C.)/2800(O

Онборд графичка yes
Магистрала 1600 MHz
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка