ASUS HD7790-DC2OC-1GD5

6.999,00 ден.   Спореди

ASUS HD7790-DC2OC-1GD5, AMD Radeon HD 7790, PCI Express 3.0, GDDR5 1GB, Engine Clock 1075 MHz, Memory Clock 6400 MHz ( 1600 MHz GDDR5 ), 128-bit, DVI Max Resolution : 2560x1600, DVI Output : Yes x 1 (...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Сет http://www.set.com.mk   Детали 6.999,00 ден.

пред 8 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


ASUS HD7790-DC2OC-1GD5, AMD Radeon HD 7790, PCI Express 3.0, GDDR5 1GB, Engine Clock 1075 MHz, Memory Clock 6400 MHz ( 1600 MHz GDDR5 ), 128-bit, DVI Max Resolution : 2560x1600, DVI Output : Yes x 1 (DVI-I), Yes x 1 (DVI-D), HDMI Output : Yes x 1 , Display Port : Yes x 1 (Regular DP), HDCP Support : Yes, Accessories:1 x CrossFire cable , 1 x DVI to D-Sub adaptor

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка