ASUS EAH6670/G/DI/1GD3

3.590,00 ден.   Спореди

Graphics Engine AMD Radeon HD 6670
Bus Standard PCI Express 2.1
Video Memory DDR3 1GB
Engine Clock 800 MHz
Memory Clock 1800 MHz ( 900 MHz DDR3 )
Memory Interface 128-bit...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Сет http://www.set.com.mk   Детали 3.590,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Graphics Engine AMD Radeon HD 6670
Bus Standard PCI Express 2.1
Video Memory DDR3 1GB
Engine Clock 800 MHz
Memory Clock 1800 MHz ( 900 MHz DDR3 )
Memory Interface 128-bit
Resolution DVI Max Resolution : 2560x1600
Interface D-Sub Output : Yes x 1
DVI Output : Yes x 1 (DVI-D)
HDMI Output : Yes x 1
HDCP Support : Yes
Software ASUS Utilities & Driver
Dirt3 coupon x1
ASUS Features Super Alloy Power
Dimensions 6.6 " x 4.6 " Inch

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка