ASROCK FM2A55M-HD+/BULK

2.478,00 ден.   Спореди

ASROCK FM2A55M-HD+/BULK
• AMD Socket FM2
• Supports Socket FM2+ 95W/FM2 100W processors
• Chipset: AMD A55 FCH
• Memory: 2 x DDR3 DIMM Slots
• Supports DDR3 1866/1600/1333/106...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
ДДКом http://www.ddcom.com.mk   Детали 2.478,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


ASROCK FM2A55M-HD+/BULK
• AMD Socket FM2
• Supports Socket FM2+ 95W/FM2 100W processors
• Chipset: AMD A55 FCH
• Memory: 2 x DDR3 DIMM Slots
• Supports DDR3 1866/1600/1333/1066 non-ECC
• Up to 32BG
• Graphics: Integrated AMD Radeon™ R7/R5 Series
• Audio: 5.1 CH HD Audio
• LAN: 1 x Gigabit LAN
• Slots: 1 x PCI Express 3.0
• 1 x PCI Express 2.0
• 1 x PCI
• Storage: 6 x SATA2 3.0 Gb/s
• Support RAID
• Rear Panel: 2 x PS/2
• 1 x D-Sub
• 1 x DVI-D
• 1 x HDMI
• 6 x USB 2.0
• 1 x RJ-45
• HD Audio Jacks
• Connector: 1 x Print Port Header
• 1 x COM Port Header
• 1 x TPM Header
• Accessories: Support CD
• I/O Shield
• 2 x SATA Data Cables

Онборд графичка yes
Магистрала 1866 MHz
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка