Aqua Pro M 200 5w потопен филтер 200литри на час

950,00 ден.   Спореди

Наскоро ке биде преведено на македонски јазик
Aqua Pro internal filter M200, 5W, max. 45 l
This internal filter is suitable for smaller aquariums. The aquarium should not exceed the size o...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Аква шоп http://aquashop.com.mk   Детали 950,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Наскоро ке биде преведено на македонски јазик
Aqua Pro internal filter M200, 5W, max. 45 l
This internal filter is suitable for smaller aquariums. The aquarium should not exceed the size of 45 litres for ensuring a proper water cleaning. The water cleaning happens in 2 phases:
1.1st phase: biological cleaning by a sponge
2.2nd phase: chemical cleaning by a special active carbon.
The filter also includes different outlets.
The cleaning of the filter body can be done easily because the components can be disassembled, cleaned and assembled again easily..
downloads:
Possible uses
Spare parts
Гаранција: 6 месеци врз доказ за купувањето.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка