AEG-Haustechnik DDLT18Pin Control

11.990,00 ден.   Спореди

“Pin control"функцијата ја ограничува проточната количина на водата ги компензира колебањата и обезбедува рамномерна температура дури и во зима
4 степени на капацитет : 2 степени со рачно бирање...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Римеко http://www.rimeko.com.mk   Детали 11.990,00 ден.

пред 4 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


“Pin control"функцијата ја ограничува проточната количина на водата ги компензира колебањата и обезбедува рамномерна температура дури и во зима
4 степени на капацитет : 2 степени со рачно бирање на дугмето за регулација и 2 степена со штелување на притисокот ( од страна на сервисер).
При рачниот избор на опција • се вклучува 1/3 капацитет при помал притисок или 2/3 сила при поголем притисок , додека при избор на сила •• се вклучува 1/2 сила при низок притисок а цела сила при повисок притисок)
Јачина од 18 KW
Елегантен тенок дизајн
Опсег на постигната температура од 30 °C до 60 °C (по пат на мешање со ладна вода)
За едно или повеке кориснички места
Заштеда на вода и електрична енергија
Затворен систем на греење со голи жици обвиени со пласичен отпорен плашт које е отпорен на тврда вода
Инсталација : ниска и висока
Ниво на заштита од вода IP25(hoseproof)
"Splashproof"функција за инсталација во туш кабина и над када
Номинален притисок на вода : MPa/bar 1 / 10
Приклучок на вода : G ½
Волтажа : 3/PE ~ 400 V
Осигурачи : 32 A
Проток на вода : 9,9 ml/min
Димензии (ВхШхД) : 485x226x93 (mm)
Тежина 4 kg

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка