AEG-Haustechnik DDLE18/21/24 Basis

15.180,00 ден.   Спореди

Подесувачка електрична јачина во еден ист уред од 18, 21 или 24 KW
Подесување со едноставна кодирачка карта
Фабричка подесеност на јачина од 21 kw
Есклузиван тенок дизајн
Одрж...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Римеко http://www.rimeko.com.mk   Детали 15.180,00 ден.

пред 4 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Подесувачка електрична јачина во еден ист уред од 18, 21 или 24 KW
Подесување со едноставна кодирачка карта
Фабричка подесеност на јачина од 21 kw
Есклузиван тенок дизајн
Одржување на температурата без ладни шокови
Опсег на постигната температура од 30 °C до 60 °C
Ротирачко копче со 4 степени за избор означени со симболи 35, 40, 45 и 55 °C
За едно или повеке кориснички места
Заштеда на вода и електрична енергија до 20 %
Можност за ограничување на температурата до 43°C од страна на техничко лице
Електронски безбедносен систем со детектор за воздух
Грејач со голи жици , под притисок ,затворен систем
Работи и со мека и со тврда вода
Инсталација : ниска и висока
Ниво на заштита од вода IP25(hoseproof)
"Splashproof"функција за инсталација во туш кабина и над када
Номинален притисок на вода : MPa/bar 1 / 10
Приклучок на вода : G ½
Волтажа : 3/PE ~ 400 V
Осигурачи : 32 / 32 / 35 A
Проток на вода : 9,9 / 11,6/ 13,2 l/min
Димензии (ВхШхД) : 485x226x93 (mm)
Тежина 4 kg

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи