20.000 МИЛЈИ ПОД МОРЕТО

100,00 ден.   Спореди

Возбудлив роман за легендарниот капетан Немо и неговата подморница Наутилус. Во неа професорот Аронакс и неговите сопатници се судираат со многубројни чуда и таинства на необичниот брод. Тие започнува...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 100,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Возбудлив роман за легендарниот капетан Немо и неговата подморница Наутилус. Во неа професорот Аронакс и неговите сопатници се судираат со многубројни чуда и таинства на необичниот брод. Тие започнуваат патување на кое секој би сакал да тргне. Ги пресекуваат Тихиот и Индискиот Океан, минуваат низ непознат подводен тунел и ѝ тргнуваат во пресрет на легендарната Атлантида. Потоа, преку Атлантскиот Океан, стигнуваат до Јужниот Пол.
Тоа патешествие е исполнето со необични авантури, борба со разни морски животни, двобој со еден воен брод... Патување на кое сега можете да тргнете и вие!
144 стр., 12.5 Х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

ОценкаОценувања


         

Објавено


пред 9 години

од Ненајавен корисник

Premnogu e grda so ne zasluzuva n 1 *
Сродни производи


Најпопуларни производи