2/4 ВГРАДЕН ПРЕДАВАТЕЛ FS20 S4U

2.891,00 ден.   Спореди

Алтернатива на површински монтиран радио прекинувач. Во подфасадниот приклучок, монтираниот сензор, кој е воден директно од електричната мрежа, може да биде опремен и управуван со до 4 надворешни прек...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 2.891,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Алтернатива на површински монтиран радио прекинувач. Во подфасадниот приклучок, монтираниот сензор, кој е воден директно од електричната мрежа, може да биде опремен и управуван со до 4 надворешни прекинувачи и FS20 приемник на 2 т.е. 4 канали. На тој начин може да се управува, на пример со светилки чии прекинувачи се наоѓаат на недостапни места или можат да се контролираат од друга локација. Така, безжичното далечинско управување е хармонично интегрирано во домашната инсталација.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка