12 Аџиски приказни

200,00 ден.   Спореди

Маестрална книга која секогаш одново плени со едноставноста на мајсторски раскажаните приказни и која се издвојува по тоа што секоја од нив е напишана совршено. Составена е од 12 прекрасни раскази кои...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Маестрална книга која секогаш одново плени со едноставноста на мајсторски раскажаните приказни и која се издвојува по тоа што секоја од нив е напишана совршено. Составена е од 12 прекрасни раскази кои прикажуваат 12 интригантни ликови. Нивните животни приказни не се поврзани меѓу себе, но секоја од нив е интересна на свој неповторлив начин.
Сите нив ги поврзува магичниот реализам, но она што ги прави специфични е тоа што секојдневните случувања во нив се прикажани како нешто неверојатно, а волшебните настани се претставени како нешто сосема вообичаено.
Овие дванаесет животни приказни, спреплетени во најнеобични ситуации, поттикнуваат на размислување и на преиспитување. Можеби и ќе се пронајдете во некоја од нив!

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка