Џебен мултиметар VC-10

2.419,00 ден.   Спореди

Џебен мултиметар за хоби и професионална употреба. Во прилог на AC / DC напонско мерење, тест за акустичен континуитет, мерење отпорност , достапни се и тест-диодите. Најважната карактеристика кај AC...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 2.419,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Џебен мултиметар за хоби и професионална употреба. Во прилог на AC / DC напонско мерење, тест за акустичен континуитет, мерење отпорност , достапни се и тест-диодите. Најважната карактеристика кај AC / DC тековното мерење е авто-ресетирањето. Со оваа функција, менувањето на осигурувачите е завршена работа. Куќиштето се отвара со преград за тест-диодите. Екранот прикажува 4000 точки.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка