Ќерката на трговецот со коњи

150,00 ден.   Спореди

За сите приказни на Лоренс, од првата до последната, може да се каже дека се љубовни приказни, вистински студии за најразличните лица на љубовта. Притоа, малите работи често добиваат големо, па дури и...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


За сите приказни на Лоренс, од првата до последната, може да се каже дека се љубовни приказни, вистински студии за најразличните лица на љубовта. Притоа, малите работи често добиваат големо, па дури и пресудно значење.
Случаен допир, украден поглед, навидум занемарлив гест - спојуваат две различни суштества. Во тоа спојување нема секогаш и разбирање. Според авторот, љубовта секогаш е двојна, сетилна и спиритуална.
Колку и да изгледа поедноставена, оваа Лоренсова визија за љубовта во неговите приказни добива целосна драматика. Нејзината мистерија, макар да блесне само за миг, е доволно силна за да нè маѓепса. Самото раскажување станува љубовна игра помеѓу смртта и животот. А со своето мајсторско перо, Лоренс впечатливо ги доловува сите нејзини искушенија и лавиринти.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка