Њујоршка трилогија
Њујоршка трилогија
Њујоршка трилогија

Њујоршка трилогија

490,00 ден.   Спореди

Трилогијата е составена од „Град од стакло“, „Духови“ и „Заклучената соба“, три подолги раскази кои се претходно објавени поединечно.Критиката го оценува ова дело како „антидетективска фикција“ или ка...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 490,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Трилогијата е составена од „Град од стакло“, „Духови“ и „Заклучената соба“, три подолги раскази кои се претходно објавени поединечно.Критиката го оценува ова дело како „антидетективска фикција“ или како „мистерија за една мистерија“.Њујоршка трилогија е всушност постмодерен детективски роман, во кој авторот сè уште ги користи добропознатите акценти на таквиот жанр, истовремено експериментирајќи со внесување на постмодернистички елементи.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

ОценкаОценувања


         

Објавено


пред 2 недели

од Ненајавен корисник info Ова оценување сеуште не е пресметано во вкупната оценка на производот.

cialis vs viagra The protocol was approved by the institutional review boards of the 9 participating centers
Сродни производи


Најпопуларни производи