ЉУБОВ И ПРИЈАТЕЛСТВО

200,00 ден.   Спореди

Книга која јасно ја отсликува дарбата на Џејн Остин да го зароби вниманието и да ги придобие своите читатели. Нејзините дела како да не стареат, тие остануваат постојано прибежиште од грижите на секој...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Книга која јасно ја отсликува дарбата на Џејн Остин да го зароби вниманието и да ги придобие своите читатели. Нејзините дела како да не стареат, тие остануваат постојано прибежиште од грижите на секојдневието, во еден свет во кој е време да се набере цвеќе или да се одбере вечерен фустан. Оваа збирка на многу шеговит начин ги пародизира сите конвенции на популарната фикција на 18-ти век: бегствата, долго изгубените роднини, драматичната смрт... 112 стр., 11.5 Х 18.5 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка