Јоханес ВЕРМЕР

50,00 ден.   Спореди

Иако за животот на Вермер не се знае многу, сепак, тој денес се смета за еден од главните претставници на холандската златна ера. Не може да се пофали со обемно творештво, но затоа, пак, со своето мај...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Иако за животот на Вермер не се знае многу, сепак, тој денес се смета за еден од главните претставници на холандската златна ера. Не може да се пофали со обемно творештво, но затоа, пак, со своето мајсторско око, умешноста за претставување на детали, како и прецизната рака, Вермер со право го заслужува епитетот „сликар на своето време“. На неговите платна се насликани обични луѓе, уловени во мигот на извршувањето на својата секојдневна работа. Една богата галерија од ликови и ситуации кои се толку блиски и толку живи, небаре се создадени сега, во овој наш современ XXI век.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

ОценкаОценувања


         

Објавено


пред 7 години

од Ненајавен корисник info Ова оценување сеуште не е пресметано во вкупната оценка на производот.

On the otherside you got people that are so damaged by this system that may not be able to be fixed…it would be naive to think that the most damaged people on this earth (people that rule this system) can be changed for the bet82r&#te30;only time will tell, that’s why there will be some hard times ahead before the big change…


         

Објавено


пред 7 години

од Ненајавен корисник info Ова оценување сеуште не е пресметано во вкупната оценка на производот.

Minäkin jäin miettimään, oliko kyseessä lukuvirhe vai onko naigtumalrtnaaiti myös no-no-listalla? En yhtään tiedä, mitä se on mutta ei sekään kovin tarpeelliselta kuulosta...Ja palautetta vielä:ISO kiitos, kun jaksat ja ehdit blogata, aina mielenkiintoista luettavaa! :)