Јапонската хаику поезија

Јапонската хаику поезија

690,00 ден.   Спореди

Содржината на оваа книга е (нзачително) проширен текст на два есеја објавени во Encyclopaedia Moderna (бр. 3-4, 1967 год. и бр. 9, 1969 год.) и неколку предавања одржани на „Трибината 5 минути по 8“ в...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 690,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Содржината на оваа книга е (нзачително) проширен текст на два есеја објавени во Encyclopaedia Moderna (бр. 3-4, 1967 год. и бр. 9, 1969 год.) и неколку предавања одржани на „Трибината 5 минути по 8“ во загребскиот Студентски центар и во загребскиот Центар за култура и информации, на загребските трибини „Мозаик“ и „Кај Горан во 22 часот“, како и во „Домот на младината“ во Белград.Книгата содржи петстотини хаику од стотина хаику поети.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка