Ѓорче Петров општинска карта

3.000,00 ден.   Спореди

Издавач: Тримакс Димензии: 140 x 100 Размер: 1 : 3 000 Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни.   Картата претставува детален преглед на општината со сите н...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 3.000,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Издавач: Тримакс Димензии: 140 x 100 Размер: 1 : 3 000 Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни.   Картата претставува детален преглед на општината со сите нејзини улици, почнувајќи од булеварите, главните улици па се до земјените патчиња, а е дадена и општинската граница. Со посебна боја се означени населената, ненаселената и индустриската зона, шумите, парковите, а се означени и сите згради, јавни објекти и населби. Со симболчиња се прикажани болниците, амбулантите, полицијата, факултети, училишта, градинки, пошти, банки, пазари, цркви, спортски терени, бензински пумпи, трговски центар, паркиралишта, хотели... На картата се наоѓа индекс на улиците за полесно нивно наоѓање.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка