Шизофренија

Шизофренија

300,00 ден.   Спореди

„Во оваа книга ги сумирав искуствата на психијатри од целиот свет што се активни во клиничката пракса на пациентите заболени од шизофренија... Направив обид оваа проблематика да ја прикажам на јазик ш...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 300,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Во оваа книга ги сумирав искуствата на психијатри од целиот свет што се активни во клиничката пракса на пациентите заболени од шизофренија... Направив обид оваа проблематика да ја прикажам на јазик што ќе им биде разбирлив не само на психијатрите туку и на лекарите од други специјалности, студентите по медицина, но и на оние луѓе кои немаат медицинско образование, но кои живеат со овој проблем во своето најтесно семејство, или кои поради животните околности се во близок контакт со лицата заболени од ова психосоматско страдање.“ Навистина, ова дело, докторска дисертација на авторот, по својата применливост ги надминува високостручните рамки на психијатријата и станува достапно за современиот човек - жител на големите, психички ризични мегалополиси.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка