Шега
Шега
Шега

Шега

490,00 ден.   Спореди

Шега е првиот роман на Милан Кундера, објавен 1967 г. и е единствен негов роман во кој авторот не е единствениот наратор.Романот ја раскажува приказната на едно специфично време, крајот на шеесеттите ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 490,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Шега е првиот роман на Милан Кундера, објавен 1967 г. и е единствен негов роман во кој авторот не е единствениот наратор.Романот ја раскажува приказната на едно специфично време, крајот на шеесеттите години во тогашна Чехословачка и сведочи за тоа дека историјата е сила која може да се пошегува со секого.Сепак, Шега е и љубовен роман.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи