Човек стаорец

150,00 ден.   Спореди

Во историјата на оваа болест (принудена невроза), позната под името „човек-стаорец“, Фројд зборува за еден млад адвокат чии присилни мисли се однесувале на стаорците, мачењето и казнувањето. На свој к...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Во историјата на оваа болест (принудена невроза), позната под името „човек-стаорец“, Фројд зборува за еден млад адвокат чии присилни мисли се однесувале на стаорците, мачењето и казнувањето. На свој карактеристичен начин, Фројд нив ги сведува на неговата длабоко вкоренета и изразена амбиваленција во сферата на сексуалноста, како и на односот кон неговиот татко.
120 стр., 12.5 х 20 см, брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка