ЧАСОВНИК ЗА НУРКАЧИ DIVER MASTER II

11.183,00 ден.   Спореди

DIVER MASTER II е квалитетен часовник за нуркање со мошне привлечен облик. Со овој часовник секогаш ќе ги имате сите информации, односно длабочина на нуркање, температура на вода, време на нуркање, ма...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 11.183,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


DIVER MASTER II е квалитетен часовник за нуркање со мошне привлечен облик. Со овој часовник секогаш ќе ги имате сите информации, односно длабочина на нуркање, температура на вода, време на нуркање, максимална длабочина, како и безбедносни механизми за брзо спуштање и движење или аларм функции кои го олеснуваат Вашиот нуркачки процес. Суштината на овој часовник е автоматското ноќно осветлување кое може едноставно да се вклучи само со движење на зглобот, така што втората рака секогаш Ви останува слободна. Нуркачкиот режим стартува автоматски со 1,5 метри длабочина на вода и на тој начин може да зачувате и до 10  вредности за нуркање. Едноставно управување, голем екран, како и робустното куќиште овозможуваат едноставно ракување дури и под вода.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка