Чапаев и Празнина
Чапаев и Празнина

Чапаев и Празнина

490,00 ден.   Спореди

Романот „Чапаев и Празнина“ за првпат бил објавен во 1996 г. Во неговиот фокус е вистинскиот идентитет на главниот јунак и прашањето дали воопшто постои вистински идентитет.Романот е типичен пример за...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 490,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Романот „Чапаев и Празнина“ за првпат бил објавен во 1996 г. Во неговиот фокус е вистинскиот идентитет на главниот јунак и прашањето дали воопшто постои вистински идентитет.Романот е типичен пример за стилот на Пелевин: повеќеслојна постмодернистичка структура со примести на популарна култура и на езотерична филозофија.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка