Чадот од догорчето на сонот

Чадот од догорчето на сонот

300,00 ден.   Спореди

„За книгите поезија до сега велевме дека се збирки ако во нив има макар само една добра песна, песна што ќе се запамети и ќе го оправда трудот на сите оние што вложиле енергија, време, знаење и љубов,...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 300,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„За книгите поезија до сега велевме дека се збирки ако во нив има макар само една добра песна, песна што ќе се запамети и ќе го оправда трудот на сите оние што вложиле енергија, време, знаење и љубов, во правењето на таа книга. Оваа збирка поезија со својата хомогеност и цврстина од една и сеплавечката лиричност и животност од друга страна, не оставајќи ни една празна бразда во полето што е предмет на нејзиниот занает, востановува друг критериум кој гласи вака: лоша книга е онаа во која има макар и само една лоша песна.“

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка