Црвената смрт

150,00 ден.   Спореди

Човек фатен во канџите на својата имагинација, таинствена порака што води до закопаното богатство, рибар кој се бори за својот гол живот соочен со неизмерната моќ на океанот, две мистериозни убиства в...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Човек фатен во канџите на својата имагинација, таинствена порака што води до закопаното богатство, рибар кој се бори за својот гол живот соочен со неизмерната моќ на океанот, две мистериозни убиства во Париз - ова се само дел од таинствените и фантастични приказни собрани во оваа книга.
Расказите на Едгар Алан По најчесто се чудни и мрачни и изобилуваат со голема доза на фантазија. Многу од нив раскажуваат за моќта на злото, за бездушноста на човекот и за мрачната страна на неговото постоење. Тој се нурнува во стравот и безнадежноста во мигот на соочувањето со смртта, во борбата помеѓу добрите и лошите страни во карактерот на младиот човек.
Неговите приказни опишуваат еден свет облеан со ужас, кој доаѓа директно од неговиот вознемирен ум. Голем број од нив се засноваат врз неговите лични искуства на страв и неизвесност од несреќниот живот. Приказните од оваа збирка се можеби најдобриот пример за неговото пишување.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи