Царот од Португалија

150,00 ден.   Спореди

Јан Андерсен е преплашен од помислата дека тој и неговата жена Катерина ќе имаат дете, кое ќе им го одзема времето за работа и за обезбедување на нивната бедна егзистенција. Но тој доживува чудо кога ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Јан Андерсен е преплашен од помислата дека тој и неговата жена Катерина ќе имаат дете, кое ќе им го одзема времето за работа и за обезбедување на нивната бедна егзистенција. Но тој доживува чудо кога ќе го види малото девојче. Кога еднаш ќе ја земе во прегратката, Јан веќе не може да се одвои од својата ќерка. Таа е негова гордост, негова надеж за подобра и посреќна иднина. Тој се препородува - не е веќе стариот Јан со кој луѓето тераат шега, тој мора да биде достоен за својата ќерка!
А кога неговата ќерка ќе застрани од вистинскиот пат, тој не може да ја прифати суровата реалност. Така, тој станува царот од Португалија и ги поминува деновите на пристаништето, очекувајќи ја својата ќерка да се врати од светот како царица. Таа навистина се враќа, но веќе не е истата млада и убава девојка која заминала во светот облечена во прекрасниот црвен фустан...
168 стр., 12.5 х 20 см, брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка