Храна за риби Tropical Cichlid Color 150 мл/25 gr

240,00 ден.   Спореди

Храна во форма на листови со формула за посветла боја на рибите.
Опис Cichlid color е здрава, високо протеинска храна за промовирање на боја Таа е во форма на листови и е за секојдневно хранење ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Аква шоп http://aquashop.com.mk   Детали 240,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Храна во форма на листови со формула за посветла боја на рибите.
Опис Cichlid color е здрава, високо протеинска храна за промовирање на боја Таа е во форма на листови и е за секојдневно хранење на сештојади и месојади . Krill и спирулина platensis како извор на природен каротин, кој гарантира прекрасна боја на вашите риби..
Состав: Риби и деривати, житарици, зеленчук протеини екстракти, деривати од растително потекло (вклучувајќи брашно мин 2,5%), мекотели и ракови (вклучувајќи krill оброк мин 1,5% лигњи оброк мин 2,5%..) , месо и месни производи, алги (вклучувајќи спирулина platensis мин. 1%), квасец, масла и масти, минерали.
Додатоци: витамин А 26.000 IU / kg витамин Д3 1800 IU / kg Витамин Е (токоферол ацетат алфа-) 110 мг / кг, витамин Ц (ascorbyl фосфат) 250 мг / кг, бета каротен 145 мг / кг, извалкан со Астаксантинот 56 mg / kg. Содржи багрила и антиоксиданси дозволено во согласност со ЕУ.
Анализа: сурови протеини 48,0%, 7,0% сурови масти, сурови влакна 3,0%, влага 7.0%

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка