Храна за риби Topical Vitaliti&Color 150 мл

240,00 ден.   Спореди

Целосна храна за виталност и бојата на рибите.
Vitaliti&Color е целосна, многу здрава храна во листови за сите видови на украсни аквариум риби. Промовира прекрасна боја и виталност, со додав...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Аква шоп http://aquashop.com.mk   Детали 240,00 ден.

пред 8 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Целосна храна за виталност и бојата на рибите.
Vitaliti&Color е целосна, многу здрава храна во листови за сите видови на украсни аквариум риби. Промовира прекрасна боја и виталност, со додавање на Л-карнитинот се забрзува процесот на масти потрошувачка во организамот на рибата.
Состав: риба и производи од риба, мекотели и ракови, деривати од растително потекло, растителни протеини екстракти, јајца и производи од јајца, месо и месни производи, алги, квасец, житарици, масла и масти, минерали.
Додатоци: витамин А 42.500 IU / kg витамин Д3 2650 IU / kg Витамин Е (токоферол ацетат алфа-) 180 мг / кг, витамин Ц (ascorbyl фосфат) 320 мг / кг, Л-карнитинот 265 mg / kg, бета-каротин 145 mg / kg, извалкан со Астаксантинот 80 mg / kg. Содржи багрила и антиоксиданси дозволено во согласност со ЕУ.
Анализа: сурови протеини 49,0%, 8,5% сурови масти, сурови влакна 3,0%, влага 6,0%.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка